InLviv.net - Львівський портал у Львові

Чи очікують харків'ян періодичні відключення і зупинка електротранспорту? Місто і обленерго шукають

У той же час, сторони заявляють, що готові йти на компроміс.

Тролейбуси і трамваї в Харкові вже знеструмлювали в кінці серпня. Сьогодні в «Обленерго» знову заговорили про відключення тягових підстанцій «Містелектротранссервіс». Станом на 1 вересня борг підприємства за електрику склав 42,5 мільйона гривень. А загальна заборгованість спільно з «Харьковводоканалом» і «ХТМ» - 784 мільйони. З початку вересня, кажуть в «Обленерго», за спожите комунальними підприємствами електрику в «Енергоринок» платять свої гроші.

Андрій Ямпільський, начальник фінансового відділу АК «Харківобленерго»: "В «Обленерго» повинна залишатися певна, фіксована Національною комісією частина коштів для здійснення своєї поточної діяльності і для розвитку. Будь-яка недоплата в енергоринок призводить до повного обнулення рахунків «Обленерго». І все кошти, які ми отримуємо, автоматично, підкреслюю, автоматично примусово йдуть в «Енергоринок»

У компанії вже зараз немає грошей на господарську діяльність, кажуть в «Обленерго».

Юрій Чепуштанов, головний інженер АК «Харківобленерго»: "За підсумками місяця минулого у нас компанія недоплатила в «Ринок» (ред. - ДП «Енергоринок») 42 мільйони, і це тільки початок. Немає грошей на ремонти, немає грошей на модернізацію, немає грошей на пально-мастильні матеріали. Тобто, не зможуть виїхати оперативні бригади, відновити аварії"

У мерії кажуть, що інформації про можливе відключення здивовані. Заявляють, що раніше з компанією була досягнута домовленість - погашати борг поетапно. Також в міськраді стоять на своєму: «Горелектротранссервіс» не може заплатити всю суму, так як держава не виділяє грошей на компенсацію проїзду пільговиків. Мова про 404 мільйонах гривень.

Ігор Терехов, перший заступник Харківського міського голови: "Оплати проходять щодня. Ми зі свого боку всі домовленості, які були досягнуті, ми виконуємо. Я думаю, що ми ще раз повинні зустрітися. Ще раз домовитися про те, що не повинно відбуватися відключення харківського міськелектротранспорту. Без третьої сторони в особі уряду, в особі держави, якесь рішення саме по покриттю заборгованості знайти неможливо"

Анонсоване відключення електротранспорту в мерії називають незаконним, посилаючись на те, що частина тролейбусів і трамваїв курсують цілодобово. А знеструмити транспортні підприємства можна тільки в період, коли вони не працюють.

Ігор Терехов, перший заступник Харківського міського голови: "Ми звернулися до всіх і правоохоронні органи, і прокуратуру, і Службу безпеки

Якщо ситуація врегульована не буде, в «Обленерго» будують песимістичний прогноз для населення вже на кінець осені.

Юрій Чепуштанов, головний інженер АК «Харківобленерго»: "Чи не виконуючи договірні зобов'язання зараз, ми вже в листопаді стикаємося з тим, що компанії буде органічний ліміт по споживанню і по потужності. Це призводить до того, що змушені будемо вводити обмеження відключень і так звані загальновідомі віялові відключення".

08.09.2016 18:44

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!